השתלות שיניים

כל מה שצריכים לדעת לפני שמתחילים בטיפול

מה זה שתל דנטלי?

שתל דנטלי הוא בעצם תחליף לשורש השן. הוא היתד שעליו מרכיבים את הכתר.

מתי צריך לבצע השתלות שיניים?

השתלות שיניים צריך לבצע כאשר יש מחסור בשיניים או בשיניים שמיועדות לעקירה. שיניים מחזיקות עשרות שנים, ועם העלייה בתוחלת החיים עוד לא מצאו שיטה להאריך את אורך חיי השן, אלא רק לשמר אותה. מטופלים רבים מאבדים שיניים במהלך חייהם בגלל הזנחה, חוסר הגיינה אוראלית ומחלות גנטיות.

כאשר יש שן לעקירה ללא דלקת או נגע, אנחנו נוכל לבצע השתלה מיידית, שמשמעותה להשתיל את השן מיד לאחר העקירה תוך כדי מילוי החלל הנוצר ובכך למנוע ספיגה של העצם (מצב בו לאחר עקירה, העצם מחלימה וסוגרת את החלל בצורה ביולוגית) וסיבוכים מיותרים.
כמו כן, אנחנו מונעים פרוצדורה כירורגית נוספת בפעולה זו מאחר והגישה לשן כבר קיימת.

כאשר אין שן בכלל וכבר נוצרה ספיגה של העצם, נשלח את המטופל לצילום CT דנטלי כדי להעריך את מימדי נפח העצם בלסת. נוכל לקבל את המידות של העצם ובכך להעריך איזה סוג של שתל יתאים למקרה זה ובאיזו חברת שתלים נבחר.

איך עובד התהליך של השתלת שיניים?

קודם כל נעשה צילומים כדי לאבחן את המצב, לאחר מכן נבדוק קלינית בפה ונעריך איזה סוג של השתלה יתאים לאותו מקרה. במועד ההשתלה, נרדים את המטופל באופן מקומי או כללי ונבצע תהליך בו נכניס את השתלים לעצם הלסת. לבסוף נתפור את האזור וניתן הוראות להחלמה מהירה וקלה עד כמה שאפשר, תוך כדי ליווי צמוד ואישי של צוות המרפאה.

השלב הבא הוא לשים שן זמנית מעל השתל על מנת ליצור אסתטיקה וחזרה מהירה לשגרה. לאחר תקופת המתנה של קליטת השתל, נוכל להחליף את השן הזמנית בשן קבועה, שתהיה אסתטית ופונקציונאלית לשנים רבות.

איזה סוג של השתלה מתאים לי?

ישנם מספר סוגי השתלות נפוצים:

השתלות ביום אחד

השתלות ביום אחד זה מובן מאליו. אין רופא היום שלא מבצע השתלות באותו היום, כנראה אנשים מתבלבלים עם שיקום שיניים ביום אחד.

שיקום שיניים על השתלות ביום אחד

להבדיל ממה שאנחנו רואים בפרסומים השונים, אין לשים שיניים קבועות מעל שתלים לפני שרואים שהשתלים נקלטו. ולכן הפרוצדורה של השתלות ביום אחד נגמרת בהשתלה עם שיניים זמניות ולא כוללת את כל תהליך השיקום עם השיניים הקבועות.

השתלות ממוחשבות

כאשר מקרה מסוים מתאים להשתלות ממוחשבות, אנחנו נשלח את המטופל לצילומים מיוחדים ובהם נערוך תכנית ממוחשבת. בתכנית זו, נדפיס סד כירורגי עם חורים, שדרכם נבצע את ההשתלות ללא תפרים ובתהליך כירורגי מדויק ביותר. היתרונות בתהליך זה מובהקים- החלמה קלה יותר, ללא דימומים ופחות כאבים.

השתלות בשיטה המסורתית

לאחר עקירת השן נמתין תקופת החלמה של כ- 2-3 חודשים, ורק לאחר מכן נעשה צילום CT חדש, ונבצע את ההשתלה. מתאים למטופלים כאשר יש דלקות בעצם ואנחנו רוצים להגביר את היכולת לנבא את תוצאות התהליך.

אז בעצם איך נדע במה לבחור?

כאן המקצועיות של הרופא באה לידי ביטוי.
רבים מהמטופלים מגיעים למרפאה בידיעה מראש איזה סוג של שתלים הם רוצים לעשות, זה עקב פרסומים ואנשי שיווק שונים שעושים את עבודתם כראוי. חשוב להדגיש שלכל שיטת טיפול יש יתרונות וגם חסרונות, ולכן מומלץ להתעדכן גם על החסרונות ולהתחיל את התהליך עם מרפאה שמתמחה בכל השיטות השונות. לעיתים המצב המומלץ בפועל הוא שונה לחלוטין מהרעיון שהלקוח מגיע איתו, ומצריך את ההבנה ושיתוף הפעולה של המטופל כדי להשיג את התוצאה המיטבית.

לבדיקת התאמה להשתלות במרפאת ד"ר שיפר השאר פרטים:

איך לבחור את הרופא שיבצע את ההשתלה?

ליווי

חשוב שהרופא המטפל יהיה נוכח גם במועד ההשתלה וגם במועד השיקום על מנת ללוות את כל התהליך לפי תכנית הטיפול ולא להעביר מסרים מיד ליד. לא כל מרפאה יכולה לאפשר יתרון זה

ליווי

בחרו מרפאה שמאפשרת לכם לדבר עם מטופלים שעברו תהליך דומה.

ליווי

בחרו רופא שאתם מתחברים אליו. בגלל שזה תהליך לא קצר ואתם הולכים לבלות תקופה יחדיו, חשוב שתהיה שקיפות מלאה, דינמיקה טובה ותקשורת טובה עם הרופא המטפל.

מה מיוחד בהשתלות שיניים במרפאת ד"ר שיפר?

אנחנו במרפאתנו גאים לשים דגש רב על ליווי מלא לאורך כל התהליך למרות שנדרש מאיתנו משאבים ומאמצים רבים.
אנחנו ניקח אותכם יד ביד מההתחלה ועד הסוף לטיפול מוצלח.
אנחנו בין המרפאות הבודדות שמביאות בעת הצורך מומחים מבתי חולים מובחרים לתוך מרפאה פרטית שיטפלו בכם באופן אישי, ללא המתנת התורים הארוכים של בתי החולים, ולכן חוסכים לכם המון כספים, זמני המתנה ומעל הכל – יחס אישי. וזה מאפשר לפתור את המקרים המסובכים ביותר בהצלחה רבה.

לחיוך חדש ונוצץ, מלאו את הפרטים הבאים:

שאלות חשובות שיש לשאול

בהתאם לשיטת הטיפול הנבחרת, ולמורכבות התהליך, תקבל הצעת מחיר שמתאימה לתוכנית הטיפול המומלצת.
יש המון שיטות והמחירים משתנים בין תכניות הטיפולים השונות, בין המרפאות ובין הרופאים. ולכן המחיר צריך להיות בהתאמה לאיכות הטיפול ולתכנית הטיפולים המומלצת.

*** המלצה חשובה! המחיר צריך להימדד לתקופת זמן ארוכה. טיפול זול השנה, יכול לגרור סדרת טיפולים משקמת לאורך שנים רבות וכשלונות ברפואת שיניים מובילים לתופעות לוואי חמורות ולעוגמת נפש רבה.

*** עוד המלצה חשובה! ברפואת שיניים כל טיפול גם אם הוא לא מוצלח, יכול להחזיק מעל שנה לפחות. ורק לאחר מכן תופעות הלוואי באות לידי ביטוי. לדוגמה, פגשנו לאורך זמן מספר רב של מטופלים שבחרו "לחסוך" על טיפול השיניים וביצעו את כל השתלות השיניים ביום אחד, כולל "שיקום" מלא (כתרים קבועים). וגילו לאחר 3 שנים שהשתלים מתחילים להידחות על ידי הגוף… הם נאלצו לחוות טראומה מתמשכת וחוסר נוחות גבוה, שלא יכלו לחזות במעוד מועד.

קצת על המחירים של מרפאת ד"ר שיפר – כמובן בהתאם לתכנית הטיפולים המומלצת, כנראה שתקבלו מחיר סביר יותר בכל שאר המרפאות בסטנדרט הזה. ואנחנו גאים ביכולת להעניק שיניים חדשות וחיוך חדש במחירים הוגנים.
אחרי שנים רבות של ניסיון, הצלחנו לייעל את תהליך ההשתלה, תוך כדי הקפדה בלתי מתפשרת על המקצועיות, דבר שמתבטא בין היתר במחיר.

 • דחיית השתלים – בחירת שיטת טיפול לא נכונה יכולה להגביר את אחוזי השתלים הדחויים. אומנם תמיד אפשר למצוא פתרונות יצירתיים למצב זה, אך כמובן שתמיד עדיף למנוע מאשר לתקן. לכן ביצוע השתלות שיניים בהתאם לשיטה המתאימה והמומלצת לכל מקרה לגופו, הינה חשובה וחיונית. 
 • בתי חולים – במחלקות כירורגיית הפה והלסתות בתשעת בתי החולים הגדולים, מתמקדות בזיהומים של שתלים שמלווים באשפוזים ארוכים וכאב רב. תהליכים אלה מורכבים מבחינה כירורגית, ומבוצעים לרוב בהרדמה כללית ע"י מספר מנתחים. מצבים אלה נגרמים לרוב מחוסר מקצועיות של הרופא ורשלנויות.
 • מרפאה לא יציבה – כאשר מרפאת שיניים נסגרת נגמרת האחריות גם אם תהליך הטיפול נמצא בעיצומו. או גרוע מכך, חוסר מעקב ושירות לקוי, מוביל להזנחה ומעלה את הסיכונים.

במרפאה שלנו תמצאו רופאים בכירים, מומחים בכירורגיה הפה והלסתות שמלווים אתכם בתהליך כדי למנוע סיבוכים. תמיד תמצאו אוזן קשבת וליווי צמוד המונעת סיבוכים עתידיים. אחוזי ההצלחה של הטיפולים שלנו הם מהגבוהים בתחום  ואנחנו מאוד גאים על כך! לכן כחלק מהיותנו מרפאת פרויקטים, אנחנו בוחרים את המקרים שאנחנו מקבלים בקפידה, על מנת לקיים את הקשר הישיר עם המטופלים בתהליך הליווי וההחלמה ולשמור על אחוזי ההצלחה הגבוהים שנמדדים כל הזמן.

.

 • האחריות האמיתית היחידה בתחום רפואת השיניים היא יציבותו של הרופא ומרפאתו. הותק של המרפאה הוא האחריות הכי גדולה שתוכל לבקש.
  לעיתים אנחנו נתקלים בפרסומים שמציעים אחריות על שתלים, כתרים, וטיפולי שיניים כלליים. חשוב להבין, ברפואה אי אפשר ואסור גם באופן חוקי להתחייב על אחריות והצלחת טיפול. מי שבוחר לעשות כך עושה זאת לרוב כשיטת שיווק שמטעה את המטופל. כל מרפאה שמכבדת את עצמה ודאי תמשיך לדאוג למטופלים שלה עד להצלחת הטיפול ושימור התוצאות לאורך זמן, שהרי השם שלה טמון בכך.

 • על פי מחקרים,  שתלים מיועדים להחזיק בין 8 ל 12 שנים.
  עם זאת, כל רופא יודע שטיפול נכון ואיכותי מחזיק שנים רבות גם לאחר מכן וטיפול לא מקצועי עלול להסתיים במועד קצר יותר. שתל שיצא לפני 5-6 שנים נחשב לכישלון. למעשה, כמטופלים לעולם תדעו אם הטיפול שעשו לכם היה מוצלח או לא, לפני שיעברו מספר שנים.. לכן ההמלצה היחידה כאן, היא שתבחרו מרפאה שאתם באמת סומכים עליה.

 • חשוב לידע את הרופא בשימוש בתרופות קבועות ולרגישויות שונות על מנת שינחה אותכם איך להתכונן לטיפול. לעיתים נדרש שיתוף פעולה עם רופא מלווה כדי לשנות את התרופות הקבועות או להפסיקן לפני מועד הטיפול.
  חשוב לאכול טוב לפני מועד הטיפול כיוון שלאחר מכן יש מגבלות שונות ותזונה מותאמת.

 • טיפול השתלות שיניים אינו נמשך יותר משעה, גם בטיפול המורכב ביותר. יש השתלות פשוטות שאפשר לסיים אותן בהצלחה גם ב-20 דקות.

 • טווח המחירים ההוגן עבור שתל במדינת ישראל, של מרפאה מכובדת נע בין 2500 ל- 6000 שקל.
  קצת על המחירים של מרפאת ד"ר שיפר – כמובן בהתאם לתכנית הטיפולים המומלצת, כנראה שתקבלו מחיר הוגן יותר מכל שאר המרפאות בסטנדרט הזה. ואנחנו גאים ביכולת להעניק שיניים חדשות וחיוך חדש במחירים הוגנים.
  אחרי שנים רבות של ניסיון, הצלחנו לייעל את תהליך ההשתלה, תוך כדי הקפדה בלתי מתפשרת על המקצועיות, דבר שמתבטא בין היתר במחיר.

oie_QyDQ5GwqZD7j

יכול להיות שפספסתם את זה.

אנחנו מתגאים בזה שהסטנדרט שלנו הכי גבוה שיש, ושאנחנו מצליחים לשמור על מחירים הוגנים בשביל המטופלים שלנו.

לא משנה למה הגעתם לפה - ציפויים, השתלות, כתרים או כל טיפול שיניים אחר - אצלנו כנראה תקבלו יותר ובפחות כסף.

השאירו פרטים ונחזור אליכם עם כל התשובות: